Τετάρτη 1 Ιουνίου 2011

Συντριβή για Αργεντινή!

Τι συμπεράσματα να βγάλεις από ένα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας όπου η ομάδα σου γνωρίζει την εμφατική ήττα με 4-0; Ο Σέρχιο Μπατίστα προφανώς έχει πολλή δουλειά ενόψει Κόπα Αμέρικα, καθώς η Αργεντινή ηττήθηκε με 4-0 από τη Νιγηρία…

Το φιλικό διεξήχθη στην Αμπούχα και ο ομοσπονδιακός τεχνικός έδωσε την ευκαιρία σε πολλούς παίκτες να αποδείξουν πως αξίζουν μια θέση στην αποστολή για τη διοργάνωση που οικοδέσποινα μάλιστα είναι η «αλμπισελέστε».

Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 3-0 και μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ούτσε, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 10ο και το 38ο λεπτό. Ενδιάμεσα, ο Ομπίνα είχε κάνει το 2-0 από το σημείο του πέναλτι στο 27’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Εμένικε στο 52ο λεπτό.