Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2011

Άλλη... "Χάρι" ο Παναιτωλικός!!

Με τον Άγγελο Χαριστέα να φτιάχνει το 1-0 με σκόρερ τον Μητρόπουλο και τον Ρότσα με πέναλτι να κάνει το 2-0, ο Παναιτωλικός νίκησε 2-0 την Ξάνθη φτάνοντας τους 10 βαθμούς.
Άλλη... "Χάρι" ο Παναιτωλικός
Το ματς κρίθηκε στο 2-0, καθώς η Ξάνθη έμεινε με 10 με την αποβολή του Εντιμάρ για το-αμφισβητούμενο- πέναλτι στον Καμαρά, ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται και για μια περίπτωση πέναλτι στον Μαρκόφσκι στο 1-0.
Μας πήρε ο ύπνος...
Χωρίς ούτε μια αξιόλογη φάση κύλησε το πρώτο 30λεπτο στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός είχε την κατοχή, αλλά χωρίς τον Θεοδωρίδη είχε φανερό έλλειμμα ανάπτυξης, ενώ η Ξάνθη προσπαθούσε να κάνει κάτι καλό με ατομικές προσπάθειες από τους Πόι και Μαρσελίνιο, δίχως να καταφέρει κάτι ουσιαστικό.
και 1-0!
Με τα πολλά φτάσαμε στο 31` για να δούμε μια καλή κεφαλιά του Κούσα να περνάει άουτ, αλλά το γκολ ήρθε στο 35` με τον Μητρόπουλο στο ντεμπούτο του να κάνει το 1-0 με υπέροχη κεφαλιά μετά από σέντρα του Χαριστέα!
Οι Ξανθιώτες μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος, με τον Ουζουνίδη να βάζει και τον Βλαχοδήμο, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης, ενώ ο Τεννές πέρασε μέσα τον Θεοδωρίδη. Στο 54` πάντως η Ξάνθη ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα του Εντζεγκουέλε στον Μαρκόβσκι.
Δεύτερο γκολ και κόκκινη
Εκεί που ο ρυθμός είχε πέσει και πάλι, στο 64` ο Καμαρά έφυγε μόνος του στην περιοχή της Ξάνθης, ο Εντιμάρα φάνηκε να τον ανατρέπει, οπότε ο Βοσκάκης έδωσε το πέναλτι, ενώ απέβαλε και τον παίκτη της Ξάνθης. Ο Ρότσα το εκτέλεσε εύστοχα λοιπόν κάνοντας το 2-0.
Οι Αγρινιώτες έφτασαν κοντά στο 3-0 σε δυο περιπτώσεις στο 72` με τον Θεοδωρίδη και στο 74` με τον Ρότσα, με την Ξάνθη να πιέζει για ένα γκολ, αλλά το 2-0 παρέμεινε ως το τέλος, παρά τις ευκαιρίες των Καμαρά στο 87`, του Μαρκόβσκι στο 89` και του Μαρσελίνιο στο 90`.
Το φιλμ του αγώνα:

90+4` Λήξη του αγώνα
90` Φοβερή κούρσα και σουτ του Μαρσελίνιο από αριστερά, η μπάλα άουτ
89` Σουτ του Μαρκόφσκι, η μπάλα κόντραρε στον Ντολεζάι και βγήκε κόρνερ
87` Ο Άντι... χόρεψε τον Βλαχοδήμο από αριστερά, έβγαλε τη σέντρα, αλλά το σουτ του Καμαρά στην κίνηση πέρασε λίγο άουτ
86` Ο Μπαμόγκο αντί του Χαριστέα
85` Κίτρινη στον Κουτρομάνο
82` O Σιόντης στη θέση του Ρότσα
79` Μπάσιμο του Βλαχοδήμου από δεξιά και σουτ, ο Μπλάζιτς έπεσε στην κλειστή του γωνία και απέκρουσε σε κόρνερ
74` Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ρότσα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!
72` Ο Κούσας έβγαλε μόνο του τον Θεοδωρίδη από δεξιά, αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ από το αριστερό δοκάρι
70` O Kαζάκης αντί του Πόι
66` Ο Ρότσα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 2-0!
65` Ο Καμαρά έφυγε μόνος, μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε από τον Εντιμάρ και το πέναλτι δόθηκε από τον Βοσκάκη. Ο παίκτης της Ξάνθης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, καθώς ο Καμαρά ήταν σε προφανή θέση για γκολ.
64` Κίτρινη στον Άντι
59` Βασιλακάκης αντί Ντίκα
57` O Θεοδωρίδης αντί του Μπουμάλ
54` O Βλαχοδήμος στη θέση του Μάρα
46` Έναρξη του δευτέρου μέρους
45+1` Λήξη του πρώτου μέρους
36` Σέντρα του Χαριστέα από αριστερά, κεφαλιά-ψαράκι του Μητρόπουλου στο δεύτερο δοκάρι και 1-0!
31` Kόρνερ του Ρότσα από αριστερά, κεφαλιά του Κούσα, λίγο άουτ από δεξί δοκάρι
22` Ο Στάσιακ πρόλαβε την τελευταία στιγμή και έδιωξε την μπάλα, πριν ο Μπουμάλ βγει τετ α τετ με τον Βιβιανί
14` Κίτρινη στον Κομεσίδη
3` Κίτρινη κάρτα ο Ντολεζάι