Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

«Χτυπάει»… ανελέητα!!

«Χτυπάει»… ανελέητα!
Δεν σταματάει πουθενά! Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εύκολα 4-0 τη Σανταντέρ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και αποσπάστηκε 13 βαθμούς από τη 2η Μπαρτσελόνα, που παίζει την Κυριακή!

Οι ποδοσφαιριστές του Ζοσέ Μουρίνιο «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση τρεις βαθμοί και έφτασαν στην όγδοη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα!

Ο… συνήθης ύποπτος, Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 6’, για να έρθει στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου ο Μπενζεμά να θέσει τις βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα.

Μια από τα ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο. Η «Βασίλισσα» εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα (είχε αποβληθεί στο 39’ ο Σίσμα) και σημείωσε άλλα δύο γκολ! Ο Ντι Μαρία στο 73’ και ο Μπενζεμά στο 89’ έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην αναμέτρηση.