Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Η μοναξιά του Πλατανιά!!

Η μοναξιά του Πλατανιά
Μόνος πρώτος στην βαθμολογίας της Football League μετά από 15 αγωνιστικές έμεινε ο Πλατανιάς καθώς νίκησε άνετα με σκορ 3-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών και είδε με… ευχαρίστηση την Βέροια με την οποία συγκατοικούσε να «κολλάει» στο 0-0 με τον Φωκικό εντός έδρας. Επιστροφή στις νίκες για την Λάρισα, 2-1 τον Θρασύβουλο με γκολ του Νεμπεγλέρα στο 90΄.

Η ομάδα της Κρήτης με τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, ξεπέρασε σχετικά εύκολα το εμπόδιο της Αναγέννησης Γιαννιτσών και έδειξε ότι η διακοπή της δράσης στην Football League δεν τον επηρέασε καθόλου.

Τα ευχάριστα για τον Πλατανιά ήρθαν λίγο αργότερο. Η Βέροια που δεν έλεγε να τον… αφήσει σε ησυχία και με την οποία συγκατοικούσε στην κορυφή του πίνακα, έμεινε στο 0-0 με τον Φωκικό εντός έδρας και υποχώρησε στην δεύτερη θέση του πίνακα.

Νίκη και για την Λάρισα η οποία με τέρμα του Νεμπεγλέρα στο 90ο λεπτό επικράτησε 2-1 του Θρασύβουλου εντός έδρας.