Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Απλά… ασταμάτητη!!

Απλά… ασταμάτητη
«Κλείδωσε» ο πρώτος… ψάχνουν τον δεύτερο. Ούτε η Βέστερλο κατάφερε να κόψει βαθμούς από την ασταμάτητη Άντερλεχτ, η οποία επικράτησε με σκορ 3-1 για την 26η αγωνιστική και έφτασε τα εννιά συνεχόμενα ματς χωρίς ήττα.

Στη δεύτερη θέση και με διαφορά «ασφαλείας» από την τρίτη Γάνδη βρίσκεται η Κλαμπ Μπριζ μετά το εντός έδρας 2-1 επί της Κορτράικ.

Αρκετό έδαφος έχει χάσει η Σταντάρ Λιέγης, η οποία υποχρεώθηκε στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της από την Ζούλτε Βάρεγκεμ με σκορ 4-2.

Κάθε άλλο παρά εύκολη «λεία» ήταν η Βέστερλο για την Άντερλεχτ. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Εμποκανί να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Άριελ Γιάκομπς στο 54ο λεπτό, με τον Γιουχάζ να κάνει το 2-0 στο 67’. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 89’ με τον Λουζ, ωστόσο ο Γιοβάνοβιτς «απάντησε» ένα λεπτό αργότερα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.