Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Ποιο ντέρμπι;

Πιο εύκολο κι απ’ ότι θα περίμενε ο Πανηλειακός ήταν το ντέρμπι της Πελοποννήσου για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Football League 2! Η ομάδα του Πύργου «καθάρισε» την Καλαμάτα με σκορ 4-1, άσχετα αν αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο!

Ο Κολόκας στο 42ο λεπτό αποβλήθηκε για τους πρωτοπόρους, αλλά το αριθμητικό μειονέκτημα δεν εμπόδισε τους Λώττα, Νικολόπουλο και Θωνιάτη να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα του αγώνα! Ο Μπράβος είχε ανοίξει το σκορ στο 37’ και ο Κρητικός ήταν αυτός που μείωσε στο τελικό 4-1 για τη «μαύρη θύελλα».

Ο δε Απόλλων Σμύρνης, διατήρησε την απόσταση από την κορυφή στους έξι βαθμούς, ξεπερνώντας το εμπόδιο των Χανίων εκτός έδρας με σκορ 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Τσαρτσίδης που άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Τεράστια νίκη για τον Ηλυσιακό που κατέκτησε τους τρεις βαθμούς με το 3-2 επί της Προοδευτικής!
Ο Εθνικός Γαζώρου ήταν ο μεγάλος νικητής στη «μάχη» του Βορρά, με τον Κρυστάλλη να σκοράρει στο 5ο μόλις λεπτό για το τελικό 1-0.