Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Βήμα παραμονής για Γρανάδα!!

Βήμα παραμονής για Γρανάδα
Εκμεταλλευόμενη την έδρα της Γρανάδα επικράτησε 4-1 της Σοσιεδάδ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του προγράμματος των αναμετρήσεων της Κυριακής της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν. Με το τρίποντο αυτό κατάφερε να απομακρυνθεί από τις θέσεις που οδηγούν στην Σεγούντα και να ελπίζει σε παραμονή εάν μπορέσει να δώσει συνέχεια στο θετικό σημερινό αποτέλεσμα.

Μάλιστα, αυτό που καθιστά σημαντικότερη τη νίκη της ομάδας του Αμπέλ Ρεσίνο είναι το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Τότε ο Μικέλ Γκονσάλες άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά από πάσα του Γιαραμέντι.

Η αντίδραση των παικτών του Ρεσίνο; Άμεση… Στο 12’ ο Λόπεθ ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Γρανάδα έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, λόγω της αποβολής του Γιαραμέντι στο 45ο λεπτό, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να αυξήσει το υπέρ της σκορ.

Στο 57ο λεπτό ο Χάρα έκανε το 2-1, και ο Ούτσε το 3-1 στο 620 λεπτό και το τελικό 4-1 στο 87ο λεπτό.