Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Ανατροπή και ανάσα!!

Ανατροπή και ανάσα!
Μπορεί η Λέτσε να ήθελε μόνο τη νίκη κόντρα στη Σιένα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος, με σκοπό να παραμείνει ζωντανή στη διεκδίκηση της παραμονής της, ωστόσο όχι μόνο πήρε τους τρεις πολύτιμος βαθμούς, αλλά διέλυσε την αντίπαλό της με 4-1 κάνοντας την ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Ντελ Γκρόσο (25’ λεπτό), αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το 32’ λεπτό, όταν ο Μουριέλ ισοφάρισε για τη Λέτσε και έσυρε το χορό της ανατροπής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντι Μικέλε έβαλε μπροστά την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 68’ λεπτό.
Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ενώ οι Κουαδράρο (82’) και Μπρίβιο (94’) διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Η Λέτσε παρέμεινε στην 18η θέση, μειώνοντας ωστόσο τη διαφορά της από την 17η Σιένα στους δύο βαθμούς.