Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

Μανωλόπουλος: «Ήμασταν κουρασμένοι»

Στην κούραση του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο, απέδωσε ο Σωτήρης Μανωλόπουλος την ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός τα πήγαινε καλά, αλλά στο δεύτερο οι παίκτες του κουράστηκαν τόσο σωματικά όσο και πνευματικά, με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα (58-54) από τη Ρεάλ Μαδρίτης, σύμφωνα με τον Σωτήρη Μανωλόπουλο.

Αναλυτικά όσα είπε ο Σωτήρης Μανωλόπουλος:

«Κάποια πράγματα σε άμυνα και επίθεση δεν βγήκαν. Στην άμυνα περιορίσαμε τη Ρεάλ στους 58 πόντους, αλλά από την άλλη επιθετικά ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο δεν είχαμε τη φρεσκάδα και την ενέργεια και ήμασταν κουρασμένοι σωματικά και στο μυαλό. Θεωρώ ότι δεν παίξαμε σύμφωνα με την τακτική που είχαμε. Ήμασταν πολύ κουρασμένοι και στο μυαλό. Είχαμε άσχημα ποσοστά στα τρίποντα και στο τέλος δεν είχαμε το καθαρό μυαλό. Ήταν θέμα κούρασης καθαρά η ήττα. Τα μαθηματικά λένε πως έχουμε πολλούς αγώνες. Αυτό που θέλουμε είναι να ήμαστε υγιείς και να έχουμε όλους τους παίκτες διαθέσιμους. Θα βελτιωθούμε αν δεν έχουμε απρόοπτα».