Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2013

Και τώρα περιμένει…!

Η Λάτσιο επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στον προημιτελικό του Coppa Italia με την Κατάνια, πήρε την πρόκριση με σκορ 3-0 και πλέον περιμένει μία εκ των Μίλαν, Γιουβέντους στους «4».

Και τώρα περιμένει…
Και τώρα η Λάτσιο περιμένει.

Οι «λατσιάλι» έκαναν ό,τι ήθελαν την Κατάνια μέσα στο «Ολίμπικο», επικράτησαν 3-0 και πήραν την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Στα ημιτελικά περιμένουν το νικητή του ζευγαριού Μίλαν-Γιουβέντους, ώστε να αποδείξουν ότι μπορούν να φτάσουν μέχρι το τέλος της διοργάνωσης και να στείλουν ένα ηχηρό… μήνυμα και για το πρωτάθλημα.

Η Λάτσιο ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση, πίεσε, ωστόσο, το γκολ ήρθε στο 30ο λεπτό με σκόρερ τον Ραντού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κατάνια προσπάθησε να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση, δημιούργησε κάποιες φάσεις, ωστόσο, οι «λατσιάλι» ήταν αυτοί που έκαναν το 2-0 με τον Ερνάνες στο 61’.

Ο ίδιος παίκτης έκανε στις καθυστερήσεις το τελικό 3-0 για τη Λάτσιο και της χάρισε μία πανηγυρική πρόκριση για τα ημιτελικά του Coppa Italia.