Κυριακή 7 Ιουλίου 2013

Brasileiro: Νέο στραβοπάτημα για Φλαμένγκο!! (videos)

Το βραζιλιάνικο πρωτάθλημα διακόπηκε για δύο εβδομάδες εξαιτίας του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, αλλά η Φλαμένγκο επανήλθε στη δράση παραχωρώντας 2-2.
Συμπλήρωσε, μάλιστα, τρεις ισοπαλίες στο φετινό Brasileiro, αν και ο Μαρτσέλο Μορένο άνοιξε το σκορ στο όγδοο λεπτό. Στη συνέχεια, όμως, ο Βολιβιανός διεθνής αστόχησε σε πέναλτι, αλλά ο Βίκτορ Κάσερες διαμόρφωσε το 2-0 στο 47ο λεπτό, πριν οι Άλεξ και Τσίκο ισοφαρίσουν σε 2-2 για λογαριασμό της Κοριτίμπα. Ακόμα, η Πορτουγκέζα του πρώην στράικερ του Ολυμπιακού, Ντιόγκο, αρκέστηκε σε 1-1 απέναντι στην ανώτερη Κρουζέιρο, αν και μπήκε μπροστά με 1-0 στο 4ο λεπτό κατόπιν γκολ του 33χρονου Βαλντομίρο.
Από την πλευρά της, η Πόντε Πρέτα προηγήθηκε με κεφαλιά του Ραμίρεζ στο πρώτο λεπτό και έκλεισε το ημίχρονο στο 2-0 χάρη σε κεφαλιά του Ουίλιαμ στο 34ο λεπτό, αν και οι γηπεδούχοι απώλεσαν ευκαιρίες. Ακολούθησε το 3-0 στο 55ο λεπτό από τον Ρίλντο και οι αποδοκιμασίες των θεατών εναντίον των παικτών της Ναούτικο, που μείωσε σε 3-1 με μακρινό σουτ του Κάιον. Τέλος, η Ατλέτικο Παραναένσε παραχώρησε 1-1 στην Γκρέμιο, αν και ήταν ανώτερη και προηγήθηκε στο 76ο λεπτό με ωραίο γκολ του Πέδρο, πριν ισοφαρίσει ο Ερνάν Μπάρκος στο 82ο.
4
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr