Κυριακή 7 Ιουλίου 2013

MLS: Αφρικανική «επανάσταση» (videos)

Οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον είχαν μείνει χωρίς νίκη σε τρία συνεχόμενα παιχνίδια, αλλά επιβλήθηκαν των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς με 2-0.
Το σκορ της αναμέτρησης του «Gillette Stadium» άνοιξε στο 13ο λεπτό, καθώς βρήκε δίχτυα ο 26χρονος Γάλλος στράικερ, Σερ Σενέ, με μακρινό σουτ. Στο 78ο, μόλις δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα ως αλλαγή, ο Ντιμίτρι Ιμπόνγκο από το Κονγκό διαμόρφωσε το 2-0 και «καθάρισε» το ματς.
Σε άλλο σημερινό (ξημερώματα 07/07) παιχνίδι του MLS, οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς επικράτησαν των Σιάτλ Σάουντερς με 2-0 χάρη σε γκολ του Κένι Μίλερ στο 4ο λεπτό και του Ντάρεν Μάτοκς στο 79ο. Τέλος, οι Χιούστον Ντάιναμο κέρδισαν τους Φιλαδέλφεια Γιούνιον με 1-0 χάρη σε γκολ του Ρικάρντο Κλαρκ στο 59ο λεπτό.