Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

Αργεντινή: Τυχερή επιστροφή για Βερόν!! (videos)

Η επιστροφή του Χουάν Σεμπαστιάν Βερόν στα γήπεδα συνδυάστηκε με 1-0 της Εστουντιάντες σε βάρος της Κίλμες, η οποία έχασε πέναλτι.
Συγκεκριμένα, ο 30άχρονος Μιγκέλ Κάνεο δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων στο 43ο λεπτό, αλλά στο 64ο ο Πάτο Ροντρίγκεζ βρήκε δίχτυα για την Εστουντιάντες με όμορφο σουτ. Άρα, η ομάδα του Βερόν απομακρύνθηκε ελαφρώς από τη ζώνη υποβιβασμού της τριετές κατάταξης, από την οποία η Κίλμες παραμένει επίσης εκτός, έστω και οριακά.
Από την πλευρά της, η Ρασίνγκ Κλουμπ κατέγραψε νίκη για πρώτη φορά σε ολόκληρη τη Inicial, καθώς πέρασε με 1-0 από την έδρα της ουραγού της τριετής κατάταξης, Ολίμπο. Ο Μπρούνο Ζουκουλίνι πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 62ο λεπτό, ενώ στο 81ο αποβλήθηκε ο Νέστορ Μοϊράγκι των γηπεδούχων.
5
Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.