Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Βράζει… στο ζουμί της!!

«Ανάσα» δεν παίρνει η Άιντραχτ στη Bundesliga, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 στη Φρανκφούρτη απέναντι στην Άουγκσμπουργκ και δεν κατάφερε να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Βράζει… στο ζουμί της (video)
Ισόπαλη 1-1 ήρθε η Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη απέναντι στην Άουγκσμπουργκ, στην πρεμιέρα της 17ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι αν και καλύτεροι είδαν τους παίκτες του Βάιντσιρλ να παίρνουν το προβάδισμα με τον Μπομπαντίγια στο 33ο λεπτό. Η δικαίωση για τη Άιντραχτ δεν άργησε να έρθει καθώς ο Ρόσενταλ ισοφάρισε, 1-1, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (42’). Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν και το 1-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Έτσι, η Άιντραχτ έφτασε τους 15 βαθμούς και δεν κατάφερε να συνεχίσει την προσπάθειά της για την απομάκρυνση από τη ζώνη του υποβιβασμού, έπειτα από το «διπλό» απέναντι στη Λεβερκούζεν την προηγούμενη αγωνιστική. Από την άλλη πλευρά η Άουγκσμπουργκ παρέμεινε στην 8η θέση με 24 βαθμούς.