Πέμπτη 2 Ιανουαρίου 2014

Την… «σκότωσε»

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Κιλμάρνοκ πήρε την νίκη απέναντι στην Σέντ Μιρέν με 2-1 και την πέρασε στη βαθμολογία. Επικράτηση με ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Και στο 90+1’ και με ανατροπή και την πέρασε στη βαθμολογία. Η Κιλμάρνοκ «σκότωσε» την Σέντ Μιρέν στο πρώτο της ματς για τη νέα χρονιά με 2-1. Πλέον οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 8η θέση.

Με θετικό αποτέλεσμα ήθελαν να αρχίσουν Κιλμαρνοκ και Σεντ Μιρέν για το 2014, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που το ήθελαν περισσότερο, όπως φαίνεται, καθώς στο 18’ ο Κάμπελ άνοιξε το σκορ. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση με το γκολ του ΜακΚένζι, έντεκα λεπτά μετά (29’).

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι έκλεινε στη ισοπαλία. Οι δυο ομάδες αλληλοεξουδετερώνονταν και όσο ο χρόνος περνούσε το 1-1 φάνταζε το σκορ του αγώνα. Όμως στο 90+1’ ο Μπόιντ «εκτέλεσε» την Σεντ Μιρεν και την άφησε με το… όνειρο της ισοπαλίας.