Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2014

«Φρένο» στο Βόλο!!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής του Βόρειου Ομίλου της Football League ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την Κέρκυρα η οποία έχασε βαθμούς μετά από έξι ματς!

«Φρένο» στο Βόλο!
Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι κορυφής του Βόρειου Ομίλου της Football League ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την Κέρκυρα, το οποίο και έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής.

Οι νησιώτες προηγήθηκαν στο σκορ στο 14ο λεπτό με τον Γυφτοκώστα, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι και το τέλος.

Οι Βολιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 65ο λεπτό με τον Ανιέτε έφεραν το παιχνίδι στα... ίσα.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, αυτός που βγήκε ευνοημένος ήταν ο Ηρακλής.

Ο γηραιός παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας αλλά πλέον με δύο βαθμούς διαφορά από την Νίκη Βόλου.

Αντίστοιχα, μειώθηκε και η διαφορά του από την κορυφή στους δέκα!Πηγή: sport-fm.gr