Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Αυτό ήταν ντέρμπι!!

Ο ΠΑΟΚ πάλεψε μέχρι τον τελευταίο πόντο, όμως ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έμεινε όρθιος και διατηρήθηκε στην κορυφή της Volleyleague μετά και την 17η αγωνιστική.

Αυτό ήταν ντέρμπι!
Παλικαρίσια νίκη πήρε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ο οποίος επικράτησε του ΠΑΟΚ με 3-1 στην 17η αγωνιστική και έμεινε στην κορυφή της Volleyleague.

Ο μαχητικός «δικέφαλος» πάλεψε μέχρι τον τελευταίο πόντο σε όλα τα σετ, με αποκορύφωμα το τέταρτο, το οποίο ολοκληρώθηκε με 34-32. Οι ακρίτες πάντως ήταν αυτοί που έμειναν χωρίς απώλειες στην κορυφή και περιμένουν το ματς της Κηφισιάς την Κυριακή (23/2) για να μάθουν αν θα έχουν συγκάτοικο.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στα σετ(25-23), όμως ο ΠΑΟΚ έφτασε άμεσα στην ισοφάρισε με 25-27.
Ο Εθνικός πήρε ξανά το προβάδισμα με μεγαλύτερη ευκολία (25-19), για να ακολουθήσει το… θρίλερ του τέταρτου σετ.

Οι δυο ομάδες πήγαιναν «χέρι χέρι» μέχρι το 25-25 και με τον Εθνικό να φτάνει έξι φορές σε ματς μπολ, διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 σετ με το τέταρτο να ολοκληρώνεται 34-32.