Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Πήγε να κάνει «κηδεία» ο Λάζαρος!!

Η Ρόμα απέδρασε από την έδρα της Μπολόνια με σκορ 1-0, αλλά είδε το... χάρο με τα μάτια της όταν ο Χριστοδουλόπουλος έχασε στις καθυστερήσεις τεράστια ευκαιρία!

Πήγε να κάνει «κηδεία» ο Λάζαρος
Μπορεί η Γιουβέντους να είναι πρώτη και να οδηγεί άνετη την κούρσα, αλλά η Ρόμα δεν το βάζει κάτω! Οι «τζαλορόσι» επικράτησαν 1-0 της Μπολόνια και συνεχίζουν την... καταδίωξη στους «μπιανκονέρι».

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρίες, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινό σουτ του Ναϊνγκολάν στο 37’. Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα αν και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία, όταν ο Χριστοδουλόπουλος (βασικός και ο Κονέ) βρέθηκε μόνος στα 5 μέτρα, έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ!

Οι Ρωμαίοι ανέβηκαν στους 57 βαθμούς, την ώρα που η Γιούβε έχει 63, ενώ από την άλλη η Μπολόνια έμεινε στους 21 και συνεχίζει την προσπάθεια να παραμείνει στην Serie A (στο +2 απ’ την επικίνδυνη ζώνη).