Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Το παιδί της… αλλαγής!!

Σε δεύτερη σερί νίκη οδήγησε τη Μίλαν ο Ζέεντορφ, υπό τις οδηγίες του οποίου οι «ροσονέρι» επικράτησαν 2-0 της Σαμπντόρια χάρη (και) στην αποβολή του Λόπες λίγα λεπτά αφού είχε περάσει ως αλλαγή.

Το παιδί της… αλλαγής!
Σε καλό δρόμο, αυτόν της ανάκαμψης βρίσκεται η Μίλαν που με τον Ζέεντορφ στον πάγξκο προσπαθεί να σώσει μια χρονιά που είχε ξεκινήσει εφιαλτικά γι’ αυτήν.

Οι «ροσονέρι» νίκησαν 2-0 εκτός έδρας τη Σαμπντόρια με τέρματα που σημείωσαν οι Τααράμπ (12’) και Ραμί (58’), όμως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το δεύτερο καθώς υποστηρίζουν πως είχε προηγηθεί φάουλ του Πατσίνι στον τερματοφύλακα.

Αυτό για το οποίο δεν μπορούν να πουν τίποτα πάντως είναι η αποβολή του Μάξι Λόπες, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και να αποβληθεί μέσα σε… 16 λεπτά με δύο κίτρινες κάρτες.

Τα πράγματα δεν πήγαν το ίδιο καλά για την άλλη ομάδα του Μιλάνου, την Ίντερ, η οποία έμεινε μέσα στο «Μεάτσα» στο 1-1 κόντρα στην Κάλιαρι, ενώ με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση Ουντινέζε-Αταλάντα.

Σπουδαία νίκη που της δίνει βαθμολογική ανάσα και παραπάνω ελπίδες στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό πέτυχε η Κιέβο επικρατώντας 2-0 της Κατάνια.