Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Την πήρε απ’ το χέρι o Ζινιάκ!!

Με τον Αντρέ Ζινιάκ να της χαρίζει στο 83’ τη νίκη 1-0 απέναντι στη Λοριάν, η Μαρσέιγ έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της 3η θέσης διατηρώντας τις ελπίδες της για συμμετοχή στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Την πήρε απ’ το χέρι o Ζινιάκ
Δύσκολη νίκη με σκορ 1-0 πήρε η Μαρσέιγ στην έδρα της απέναντι στη Λοριάν, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν εξαιρετική παρουσία στη Μασσαλία με αποτέλεσμα να δυσκολέψουν αρκετά τους παίκτες του Ζοσέ Ανίγκο, που μόνο στο δεύτερο 45λεπτο μπόρεσαν να φανούν απειλητικοί. Τελικά, ο Αντρέ Ζινιάκ με τέρμα στο 83ο λεπτό κατάφερε να λυτρώσει την ομάδα του και να την κρατήσει σε τροχιά Champions League.

Έτσι, η Μαρσέιγ έφτασε τους 43 βαθμούς και απέχει δύο λιγότερους από την 3η θέση και τη Λιλ , η οποία αντιμετωπίζει την Κυριακή τη Λιόν εντός έδρας. Πηγή: sport-fm.gr