Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

«Αφηνίασε» στις καθυστερήσεις!

Ενενήντα λεπτά δεν της ήταν αρκετά. Η Σερκλ Μπριζ «ξύπνησε» στις καθυστερήσεις και έφτασε σε επική ανατροπή επί της Μαλίν με 3-2 για στην 27η αγωνιστική της Jupiler League.

«Αφηνίασε» στις καθυστερήσεις
«Αφηνίασε» στις καθυστερήσεις η Σερκλ Μπριζ και έφτασε σε φοβερή ανατροπή επί της Μαλίν στην 27η αγωνιστική της Jupiler League.

Η Σερκλ βρέθηκε να χάνει με 2-0 απ’ το 37’, όμως η αποβολή του Γκόμσι στο 55’ άλλαξε τα δεδομένα. Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο, μείωσαν στο 87’, ισοφάρισαν στο 91’ και έκαναν την σπουδαία ανατροπή στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τον ίδιο τρόπο πήρε το τρίποντο και η Σαρλερουά, η οποία επιβλήθηκε με 3-2 της Ζούλτε Βάρεγκεμ. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ απ’ το 49’ όμως Κεμπάνο (56’) και Τάιντμοντ (79’) χάρισαν στην Σαρλερουά το τρίποντο.