Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2014

Έβγαλε την υποχρέωση!

Έβγαλε την υποχρέωση Εύκολα και με συνοπτικές διαδικασίες «καθάρισε» τον Βύζαντα Μεγάρων ο Ηρακλής στα Ψαχνά. Οι γηπεδούχοι νίκησαν με 4-0 και παραμένουν στην δεύτερη θέση, η οποία οδηγεί στα πλέι-οφ της ανόδου.
Περίπατο πραγματοποίησε ο Ηρακλής Ψαχνών απέναντι στον Βύζαντα Μεγάρων, με τους γηπεδούχους να «ρίχνουν» τέσσερα (4-0) και να διατηρούνται στην 2η θέση της βαθμολογίας. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι βυθίστηκαν όλο και πιο πολύ, αφού έμειναν στην 13η θέση με 8 βαθμούς.

Η ομάδα του Θωμά Γράφα (δεύτερη στο πρωτάθλημα) αντιμετώπισε τον Βύζαντα Μεγάρων (δεύτερο από το τέλος). Οι γηπεδούχοι σαφώς πιο ποιοτικοί μπήκαν στο γήπεδο για να τελειώσουν το ματς από νωρίς. Η υπεροχή τους καρποφόρησε όταν στο 34’ ο Μπουμάλ χρίστηκε σκόρερ και έγραψε το 1-0. Το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο και έξι λεπτά αργότερα ο ίδιο παίκτης σημείωσε το 2-0 (40’).

Η εξέλιξη ήταν ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Βύζας δεν μπορούσε να κοντράρει σε κανέναν τομέα την ομάδα των Ψαχνών. Στο 63’ ήρθε το τρίτο χτύπημα (3-0) από τον Τσιμόντζι, ενώ στο 71’ ο Τσούτσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.