Κυριακή 27 Απριλίου 2014

Ο Λούκα και αν εγέρασε…!

Με δύο γκολ του 37χρονου, Λούκα Τόνι, ο οποίος ανέβηκε στην πρώτη θέση των σκόρερ στο ιταλικό πρωτάθλημα –φτάνοντας τον Τσίρο Ιμόμπιλε- η Βερόνα επικράτησε με 4-0 της Αταλάντα.

Ο Λούκα και αν εγέρασε…
Εύκολο έργο είχε η Βερόνα, η οποία στην αναμέτρηση της 35ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος φιλοξένησε στην έδρα της την ουραγό της βαθμολογίας, Αταλάντα, την οποία… κέρασε με τρία γκολ.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Λούκα Τόνι, ο οποίος με δύο γκολ ανέβηκε στην πρώτη θέση των σκόρερ του ιταλικού πρωταθλήματος, συγκατοικώντας με τον Τσίρο Ιμόμπιλε.

Το σκορ άνοιξε ο 37χρονος επιθετικός μόλις στο έκτο λεπτό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του 22 λεπτά αργότερα. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Μαρκίνιο έγραψε το 3-0.

Το τελικό σκορ του αγώνα 4-0 διαμόρφωσε ο Τάλεμπ στο 74’. Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έπαιξε ο Βαγγέλης Μόρας.