Κυριακή 27 Απριλίου 2014

Κι άλλο χαμένο έδαφος…!!

Συνέχεια στις γκέλες έδωσε η Κέρκυρα που έμεινε στο 1-1 στα Ψαχνά, ενώ ο Αιγινιακός δέχτηκε την πρώτη του ήττα στα πλέι οφ απ’ τα Χανιά που συνεχίζουν στην ανοδική τους πορεία.

Κι άλλο χαμένο έδαφος…
Χάνουν έδαφος με εκτός έδρας ήττες Αιγινιακός και Κέρκυρα που δεν κατάφεραν να επικρατήσουν κόντρα σε Χανιά και Ηρακλή Ψαχνών αντίστοιχα, στην πέμπτη αγωνιστική των πλέι οφ της Football League.

Οι Φαίακες συνεχίζουν να χάνουν έδαφος απ’ τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο μετρώντας την τέταρτη απώλεια βαθμών στους πέντε αγώνες των πλέι οφ. Παρότι μπήκαν δυνατά και είχαν τις ευκαιρίες και τον έλεγχο του ματς, το μόνο που κατάφεραν ήταν να προηγηθούν με γκολ του Σουάνη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ηρακλής Ψαχνών μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Μπουμαλ –που ήταν πρωταγωνιστής σε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία λίγο νωρίτερα- διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 60’.

Από την άλλη, τα Χανιά δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Αιγινιακό και με ένα δυνατό δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στα πλέι οφ με 2-0.

Έτσι έμειναν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας στους τέσσερις βαθμούς πίσω απ’ την τρίτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου, ενώ οδήγησαν την ομάδα του Αιγινίου στην πρώτου της ήττα στα πλέι οφ.