Κυριακή 27 Απριλίου 2014

Απ’ τα αλώνια στα σαλόνια!

Πέρασε δύσκολα χρόνια, ακόμη και στη δεύτερη κατηγορία, όμως επέστρεψε και είναι αποφασισμένη για εκδίκηση. Η Μονακό νίκησε στην έδρα της Αζαξιό (4-1) κλειδώνοντας τη 2η θέση και το Champions League.

Απ’ τα αλώνια στα σαλόνια
Την επιστροφή της στο Champions League «σφράγισε» και μαθηματικά η Μονακό και μάλιστα με εμφατικό τρόπο. Οι παίκτες του Ρανιέρι πέρασαν 4-1 από την έδρα της Αζαξιό και κλείδωσαν τη 2η θέση.

Οι Μονεγάσκοι τα βρήκαν δύσκολα απέναντι στην αντίσταση των γηπεδούχων που κράτησαν το «μηδέν» στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Μπερμπάτοφ έδωσε και πάλι τη λύση και με δύο γκολ στο 53’ και στο 74’ «καθάρισε» την υπόθεση νίκης.

Η Αζαξιό ξαναμπήκε στο ματς με τον Ταλό στο 75’, όμως η Μονακό εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους στη συνέχεια και με τους Κοντογκμπιά (89’) και Οκάμπος (90+2’) διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Πηγή: sport-fm.gr