Παρασκευή 25 Ιουλίου 2014

Με Σεράγεβο ο Ατρόμητος!!

Την Σεράγεβο θα αντιμετωπίσει ο Ατρόμητος στην τρίτη προκριματική φάση του Europa League. Σήμερα οι Βόσνιοι νίκησαν 3-1 εκτός έδρας την Χάουγκεσουντ και πανηγύρισαν την πρόκριση.

Με Σεράγεβο ο Ατρόμητος
Την Σεράγεβο θα αντιμετωπίσει ο Ατρόμητος στην τρίτη προκριματική φάση του Europa League.

Η ομάδα από την Βοσνία σήμερα επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Χάουγκεσουντ και έτσι πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Έχοντας γνωρίσει την ήττα 1-0 στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα της η Σεράγεβο είχε δύσκολο έργο.

Ωστόσο, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να προκριθεί, μετά από μια καλή εμφάνιση και όντας περισσότερο τυχερή συγκριτικά με το πρώτο ματς το οποίο είχε τις φάσεις αλλά όχι και το γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να έχουν το προβάδισμα με 2-0. Η Χάουγκεσουντ μείωσε σε 2-1 με πέναλτι στο 47ο λεπτό. Όμως οι Βόσνιοι –αν και αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο- σκόραραν για τρίτη φορά στο 82ο λεπτό, σφραγίζοντας το εισιτήριο.Πηγή: sport-fm.gr