Δευτέρα 21 Ιουλίου 2014

«Κούπα» με το… καλημέρα!!

Χάρη σε αυτογκόλ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Άντερλεχτ επικράτησε 2-1 της Λόκερεν και κατέκτησε το Σούπερ Καπ Βελγίου.

«Κούπα» με το… καλημέρα
Με… σαμπάνιες ξεκίνησε η σεζόν για την Άντερλεχτ, αφού με το «καλημέρα» της σεζόν έφτασε στην κατάκτηση του πρώτου τίτλου της χρονιάς.

Οι πρωταθλητές κατόρθωσαν να προηγηθούν στο 29’ με τον Μίτροβιτς, όμως δεκαεφτά λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα δέχθηκαν την ισοφάριση μετά από προσπάθεια του Χαρμπαουι.

Όταν όλα έδειχναν πως μετά από ένα ενενηντάλεπτο δεν θα προέκυπτε νικητής, ήρθε ο Οντόι να σκοράρει, αλλά δυστυχώς για τον ίδιο και για τους φίλους της Λόκερεν, με αυτογκόλ και σε βάρος της ομάδας του…

Η εξέλιξη αυτή ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με συνέπεια οι περσινοί Κυπελλούχοι να μην έχουν χρόνο να αντιδράσουν και να δώσουν έτσι την ευκαιρία στους πρωταθλητές να πανηγυρίσουν ξανά, αφού το σφύριγμα της λήξης τους βρήκε νικητές με σκορ 2-1.Πηγή: sport-fm.gr