Δευτέρα 21 Ιουλίου 2014

Χαλαρή Νίκη!!

Τους ρυθμούς στην προετοιμασία της Νίκης Βόλου έριξε ο Γουίλιαμ Βλουτ το πρωί της Κυριακής και είδε τους παίκτες του να επικρατούν με σκορ 4-1 απέναντι στην ομάδα Νέων.

Χαλαρή Νίκη
Άνετη φιλική επικράτηση, 4-1, για τη Νίκη Βόλου απέναντι στην ομάδα Νέων του συλλόγου.

Το μενού της Κυριακής περιελάμβανε το «οικογενειακό» φιλικό και ο Γουίλιαμ Βλουτ είχε την ευκαιρία να ρίξει τους υψηλούς ρυθμούς των προηγούμενων ημερών αλλά και να βγάλει συμπεράσματα για την εικόνα της ομάδας.

Για τους νεοφώτιστους βρήκαν δίχτυα οι Κορέτα (38’, 72’), Γυφτοκώστας (64’) και Αναστόπουλος (83’), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε για τους Νέους ο Σιώμος στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

Νίκη Βόλου: Γεωργακόπουλος, Καντούτσης, Γιώτας, Τσουκάνης, Μαχλελής, Γεωργατζής, Χαρτσιάς (30’ Κορέτα), Τσεβάς, Μέτσε, Νικλητσιώτης, Γυφτοκώστας.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ταΐρης, Ίβενς, Καρασαλίδης, Μπιτσάκος, Νατσιόπουλος, Αναστασόπουλος, Σκούρτης.
Πηγή: sport-fm.gr