Κυριακή 20 Ιουλίου 2014

Brasileiro: Έσπασε την… κατάρα η Γκρέμιο!! (videos)

Ύστερα από 373 λεπτά χωρίς γκολ, η Γκρέμιο βρήκε δίχτυα και πήρε 1-0 στην έδρα της Φιγκουιρένσε.
Μάλιστα, ο 24χρονος Γκιουλιάνο βρήκε δίχτυα στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ οι φιλοξενούμενοι ευνοήθηκαν και από απευθείας κόκκινη στον Τιάγκο Ελένο στο 64ο. Σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro, 43,075 θεατές στήριξαν τη Σάο Πάολο, αλλά η «ομάδα της πίστης» έχασε με 1-0 από τη Σακεποένσε, για την οποία σκόραρε ο Ρικάρντο Κονσεϊσάο στο 57ο. Ακόμα, η αποδεκατισμένη Ατλέτικο Μινέιρο πήρε εντός έδρας 1-1 με την Μπαΐα, καθώς στο 66ο ο 23χρονος Λουάν ισοφάρισε το 1-0 του 26χρονου Τίτι από το 25ο, ενώ η Μποταφόγκο πήρε βαθμολογική ανάσα με δύσκολο 1-0 επί της Κοριτίμπα χάρη σε τέρμα του Μάριο Μπολάτι στο 12ο.
7
-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr