Κυριακή 20 Ιουλίου 2014

MLS: «Πυροβόλησε» δύο φορές ο Ανιόρ!! (videos)

Χάρη σε δύο ωραία γκολ του Μπερνάρντο Ανιόρ, οι Κολόμπους Κρου πέτυχαν ανατροπή και πήραν 2-1 σε βάρος των Μόντρεαλ Ίμπακτ.
Ο καναδικός σύλλογος του MLS προηγήθηκε με τον Μάρκο Ντι Βάιο στο 35ο λεπτό, αλλά ο 26χρονος Βενεζουελανός «χτύπησε» στο 56ο και στο 75ο. Σε άλλα σημερινά ματς της βορειοαμερικανικής λίγκας οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς μπήκαν μπροστά με πέναλτι του Μπράντλι Ράιτ-Φίλιπς στο 33ο, αλλά παραχώρησαν 1-1 στους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, καθώς στο 85ο ισοφάρισε ο Στίβεν Λένχαρντ, ενώ στο 90ό ισοφάρισε σε 1-1 ο Σεμπαστιάν Λε Του με αυστηρό πέναλτι χαρίζοντας εκτός έδρας 1-1 στους Φιλαδέλφεια Γιούνιον σε παιχνίδι με τους Σικάγο Φάιρ, που προηγήθηκαν στο 60ό με τον Τζεφ Λαρέντοβιτς. Στραβοπάτημα έκανε η Ρέαλ Σολτ Λέικ, αφού δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και έμεινε πίσω με 1-0 από τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς ύστερα από πέναλτι του Ντάρεν Μάτοκς στο 73ο, ενώ στο 81ο ισοφάρισε ο Χοάο Πλάτα με το όγδοο φετινό τέρμα του.
Ακόμα, το Ντάλας επέκτεινε στους έξι αγώνες το αήττητο σερί του με 2-0 επί των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον χάρη σε γκολ του Αντρές Ραμίρο Εσκομπάρ στο 29ο και του Τέσο Ακιντέλε στο 91ο, ενώ η πρωτοπόρος της Ανατολής, Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι, κέρδισε με 2-1 τους Λος Άντζελες Γκάλαξι, αφού το γκολ του Ρόμπι Κιν στο 80ό απλά μείωσε τη διαφορά μετά τα γκολ του Μπένι Φεϊλχάμπερ και του Λόρενς Όλουμ υπέρ των ανώτερων γηπεδούχων. Τέλος, οι Χιούστον Ντάιναμο απώλεσαν τον Έρικ Μπράνερ λόγω τραυματισμού από το 4ο λεπτό, αλλά προηγήθηκαν δύο φορές, πριν αρκεστούν σε 2-2 με το Τορόντο, αφού το 1-0 του Ουίλ Μπρούιν στο 11ο και το 2-1 με μακρινό σουτ του Τζιλς Μπαρνς στο 26ο ισοφαρίστηκαν από τον Ζιλμπέρτο στο 18ο και τον Ντομινίκ Οντούρο στο 45ο.