Πέμπτη 2 Οκτωβρίου 2014

Με buzzer beater η Ντιναμό Μόσχας!!

Με γκολ του Ζιρκόφ στις καθυστερήσεις, η Ντιναμό Μόσχας επικράτησε 1-0 της Αϊντχόφεν και ξέφυγε με έξι βαθμούς στο γκρουπ που μετέχει και ο Παναθηναϊκός!

Με buzzer beater η Ντιναμό Μόσχας!
Έστω και με περιπετειώδη τρόπο, η Ντιναμό Μόσχας διπλασίασε τις νίκες της, στον 5ο όμιλο του Europa League.

Τη λύση έδωσε ο Ζιρκόφ (μια από τις αλλαγές του Τσερτσέσοφ) με σουτ μέσα από την περιοχή στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ρίχνοντας στο... καναβάτσο την Αϊντχόφεν.

Οι Ρώσοι πήραν κεφάλι στο γκρουπ, αφήνοντας πίσω τους Ολλανδούς οι οποίοι στάθηκαν πολύ καλά κι έχασαν ευκαιρίες για να φύγουν με το "διπλό" με πιο χαρακτηριστική αυτή του Γιόζεφσουν που πέρασε και τον τερματοφύλακα, αλλά από πλάγια θέση στην περιοχή δεν μπόρεσε να πλασάρει στα δίχτυα.

Μένει να φανεί κατά πόσο μπορεί να αποδειχθεί βολικό το συγκεκριμένο αποτέλεσμα για τον Παναθηναϊκός, ο οποίος αγωνίζεται με την Εστορίλ στην Πορτογαλία.