Τετάρτη 21 Ιανουαρίου 2015

Γκολ μεγαλείο το νέο αστέρι της Βραζιλίας!! (video)

Ένα γκολ αντάξιο της ασύγκριτης παράδοσης που έχουν δημιουργήσει εδώ και μισό και πλέον αιώνα οι παίκτες των εθνικών ομάδων της Βραζιλίας σημείωσε ο Κένεντι στη διάρκεια αγώνα για το  πρωτάθλημα  U 20 της  Λατινικής Αμερικής το οποίο διεξάγεται στην Ουρουγουάη.
Πιο συγκεκριμένα ο άσος της  Φλουμινένσε ήταν αυτός που άνοιξε το δρόμο της νίκης για την «σελεσάο» στο 2-0 κόντρα στη Βενεζουέλα που άντεξε ως το 72ο λεπτό.
Τότε ο 18χρονος επιθετικός μετά από μία ωραία ενέργεια συμπαίκτη του  και με εξαιρετική προσπάθεια αρχικά και στη συνέχεια ακόμα πιο εντυπωσιακό σουτ από πλάγια και αρκετά μέτρα μακριά από την  αντίπαλη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0 υπέρ της Βραζιλίας  που λίγα λεπτά αργότερα σφράγισε τη νίκη της με το γκολ του Γκάμπιελ.

*Πηγή: onsports.gr*