Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Μια «μισή» πρόκριση και μια… ισοπαλία!!

Η Μπάνβιτ πήρε διαφορά πρόκρισης απέναντι στη Ρόμα, ενώ Λιέτουβος Ρίτας και Καρσίγιακα ήρθαν ισόπαλες στο Βίλνιους στα πρώτα τους ματς για τους «16» του Eurocup. Νίκη στη Γερμανία η Κουμπάν.

Μια «μισή» πρόκριση και μια… ισοπαλία
Με το ένα πόδι στα προημιτελικά του Eurocup είναι η Μπάνβιτ. Με επί μέρους σκορ 19-4 στην τέταρτη περίοδο επικράτησε 71-55 της Βίρτους Ρόμα και έχει σαφέστατο προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας στην ιταλική πρωτεύουσα.

Στο Βίλνιους η Λιέτουβος Ρίτας και η Καρσίγιακα ήρθαν… ισόπαλες 81-81 (δεν υπάρχει παράταση, αφού μετρά η συνολική διαφορά πόντων) και η τουρκική ομάδα έχει τον πρώτο λόγο για τον επαναληπτικό στη Σμύρνη.

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν πέρασε με 80-78 από τη Γερμανία απέναντι στην Μπάμπεργκ.