Πέμπτη 30 Απριλίου 2015

Θα... ξεχειλίσει το ΟΑΚΑ στο ντέρμπι!

Πρόσω ολοταχώς για sold out οδεύει ο Παναθηναϊκός για το ντέρμπι του Σαββάτου απέναντι στον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ (19:00), που θα κρίνει πιθανότατα την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Θα... ξεχειλίσει το ΟΑΚΑ στο ντέρμπι
Κατάμεστο αναμένεται να είναι το ΟΑΚΑ το Σάββατο (19:00) στο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό για την εξ αναβολής 24η αγωνιστική της Basket League. Μετά από τρεις μέρες διάθεσης των εισιτηρίων, μέχρι χθες βράδυ είχαν πωληθεί περισσότερα από 8.000 και όλα δείχνουν... sold out.

Το ενδιαφέρον είναι μεγάλο, όχι φυσικά μόνο λόγω του αντιπάλου, αλλά κι επειδή το συγκεκριμένο ματς θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την πρωτιά στην κανονική περίοδο. Ο Παναθηναϊκός θέλει νίκη με διαφορά άνω των έξι πόντων για να περάσει πρώτος στην ισοβαθμία. Με απλή νίκη, κάτω των έξι πόντων, θα ελπίζει πλέον σε ήττα του Ολυμπιακού σε ένα από τα δύο τελευταία του παιχνίδια, με Άρη εκτός και Πανελευσινιακό εντός, αρκεί οι «πράσινοι» να κερδίσουν τα δύο δικά τους, με Πανελευσινιακό εκτός και Απόλλωνα Πάτρας εντός.

Όσον αφορά στα εισιτήρια του ντέρμπι, οι φίλοι της ομάδας μπορούν να τα προμηθεύονται από τα *Γραφεία Viva (Καποδιστρίου 2 & Λεωφόρος Κηφισίας, Μαρούσι, 2ος όροφος, Ωράριο Λειτουργίας: 8.00 – 23.00) και *Viva Mall (ώρες λειτουργίας καταστημάτων) καθώς και διαδικτυακά (στο www.paobc.gr και στο www.viva.gr). Επίσης, τηλεφωνικά στο 11876 (Χρέωση από σταθερό: 0,96€ / λεπτό και από κινητό: 1,09€ / λεπτό) επί 24 ώρες το 24ωρο. Πληροφορίες στο 210-6440010. Παράλληλα, διατίθενται εισιτήρια και από τα εκδοτήρια στη Θύρα 10 του γηπέδου "Απόστολος Νικολαΐδης".

Ωράριο Λειτουργίας:

έως Παρασκευή (1/5): 10.00-18.00
Σάββατο (2/5): 11.00-15.00

Το Σάββατο (2/5), δηλαδή την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα, τα εκδοτήρια του ΟΑΚΑ θα διαθέτουν εισιτήρια τρεις ώρες πριν την έναρξή του (16.00-19.00)».