Δευτέρα 18 Μαΐου 2015

Ακόμα... μετράει!!

Όχι ένα, όχι δύο, όχι τρία αλλά... επτά! Επτά γκολ πέτυχε η Ομόνοια κόντρα στον Ερμή, φτάνοντας τον Απόλλωνα στην τρίτη θέση, στην προσπάθειά της να προλάβει ένα ευρωπαϊκό «εισιτήριο».

Ακόμα... μετράει!
Μόνο νίκη ήθελε η Ομόνοια κόντρα στον Ερμή αν ήθελε να ελπίζει σε ευρωπαϊκή έξοδο και το πέτυχε με τον πλέον εμφατικό τρόπο, «διαλύοντάς» τον με 7-1 στην έδρα της, στην πρότελευταία «στροφή» του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν στο σκορ στο 27' με πλασέ του Σκέμπρι, ενώ στο 32' ο Κιρμ διπλασίασε το προβάδισμα για την ομάδα του.

Τρία λεπτά αργότερα, τη... σκυτάλη πήρε ο Ασίς, που με όμορφο σουτ «έγραψε» το 3-0, με τον Γκουλόν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου να βάζει και τέταρτο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής, με τον Κατσιατή να μειώνει σε 4-1, όμως αυτό «ξύπνησε» την Ομόνοια.

Στο 71', ο Ποτέ με πέναλτι έκανε το 5-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης σημείωσε το έκτο με πλασέ.

Το... χορό των γκολ έκλεισε ο Κιρμ στο 86', διαμορφώνοντας το τελικό 7-1.