Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2015

Ο δικός της… Δημήτρης!

Τα έσκασε για να τον αποκτήσει και κόντρα στη Νιούκαστλ έδωσε την πρώτη του παράσταση. Με μπροστάρη τον Ντιμίτρι Παγιέτ η Γουέστ Χαμ πήρε την τρίτη νίκη της, επικρατώντας 2-0 στο Boleyn Ground.

Ο δικός της… Δημήτρης
Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντιμίτρι Παγιέτ πανηγύρισε η Γουέστ Χαμ απέναντι στην Νιούκαστλ. Ο 28χρονος επιθετικός, που αποκτήθηκε το καλοκαίρι από την Σεντ Ετιέν, με δύο γκολ οδήγησε τα «σφυριά» στην επικράτηση με σκορ 2-0, στο ματς που έριχνε την αυλαία στην 5η αγωνιστική της Premier League.

Το δυνατό ξεκίνημα της ομάδας του Σλάβεν Μπίλιτς αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους. Oι καρακάξες είδαν μόλις στο 9ο λεπτό, όταν ο Παγιέτ με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Κρουλ, το έργο τους να γίνεται δύσκολο. Το δεύτερο χτύπημα της Γουέστ Χαμ ήρθε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου όταν και πάλι ο Γάλλος μεσοεπιθετικός βρήκε δίχτυα, αυτή την φορά επωφελούμενος από ριμπάουντ έπειτα από δοκάρι του Μόζες.

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (17:00)

Σάββατο, 12/9/15

Έβερτον-Τσέλσι 3-1
(17’, 22’, 83’ Νέισμιθ - 36’ Μάτιτς)

Νόριτς-Μπόρνμουθ 3-1
(35’ Ζερόμ, 52’ Χούλαχαν, 67’ Τζάρβις - 81’ Κουκ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ 3-1
49’ Μπλιντ, 70’ πεν. Ερέρα, 86’ Μαρσιάλ – 84’ Μπεντέκε)