Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

Κλώτσησε την ευκαιρία η Ζούλτε!!

Ευκαιρία να παραμείνει σε απόσταση βολής από την πρώτη τριάδα στο Βέλγιο, έχασε η Ζούλτε Βάρεγκεμ, που αν και προηγήθηκε, εν τέλει κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Κορτράικ.

Κλώτσησε την ευκαιρία η Ζούλτε
Στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική στη βελγική Jupiler league, η Ζούλτε Βάρεγκεμ πέτυχε γκολ νωρίς, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά στο τέλος πήρε το βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Κόρτραϊκ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ. Κάτι τέτοιο σε πρώτο χρόνο δεν έγινε, καθώς ο Λεγιέ αστόχησε σε πέναλτι στο 12΄. Ωστόσο, η Ζούλτε βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα πέντε λεπτά αργότερα με τον Λεπουάν, κάνοντας το 1-0. Η Κόρτραϊκ απάντησε πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Πάβλοβιτς να ισοφαρίζει στο 44’ μετά από ασίστ του Θανάση Παπάζογλου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι –κόντρα στη ροή του ματς- πήραν το προβάδισμα με τον Τομάσεβιτς στο 74’. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να «σώσουν» το βαθμό την ισοπαλίας χάρη σε γκολ του Τιάμ στο 78’.