Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

Μίλαν σαν άλλοτε!!

Η παλιά, καλή Μίλαν ξύπνησε στο «Ολίμπικο». Οι ροσονέρι, είχαν «δολοφονικές» διαθέσεις κόντρα στην Λάτσιο, της έκαναν πλάκα στη Ρώμη 3-1 και «μάζεψαν» στο -5 την διαφορά τους από την κορυφή.

Μίλαν σαν άλλοτε
Μίλαν να τη… φοβάσαι. Οι «ροσονέρι» πέρασαν… αέρα απ’ το Ολίμπικο επικρατώντας 3-1 κόντρα στην Λάτσιο, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Serie A.

Το σκορ στη Ρώμη άνοιξε ο Μπερτολάτσι στο 25ο λεπτό, ενώ στο 53’ και μετρώντας δύο λεπτά στο ματς, ο Μεξές διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Μιχαΐλοβιτς. Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Κάρλος Μπάκα στο 79’, ενώ στο φινάλε οι «λατσιάλι» μείωσαν με τον Κίσνα (84’).

Έτσι, η Μίλαν ξαναμπήκε δυναμικά στην μάχη του τίτλου και μείωσε την απόστασή της από την πρώτη θέση, όπου πλέον βρίσκεται η Φιορεντίνα, στους 5 βαθμούς.