Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Η Βόλφσμπουργκ έκλεισε στόματα!!

Η Βόλφσμπουργκ έκλεισε στόματα!

Προερχόμενη από κακά αποτελέσματα η Βόλφσμπουργκ πέτυχε αυτό που ήθελε απέναντι στην Βέρντερ Βρέμης. Μια μεγάλη σε εύρος νίκη (6-0) αποδεικνύοντας ότι ξεπέρασε το σοκ.

Αναζητούσε μια αντίδραση μετά από τις δυο ήττες που είχε σε επίσημα παιχνίδια της. Και η Βόλφσμπουργκ απέναντι στην Βέρντερ τα κατάφερε. Και μάλιστα με αρκετά πειστικό τρόπο.

Συνέτριψε 6-0 την ομάδα της Βρέμης στην «Φολκσβάγκεν Αρένα» πραγματοποιώντας και μια εξαιρετική εμφάνιση.

Σημαντικό γεγονός στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε το αυτογκόλ του Γκάλβες το οποίο έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους από το 11ο λεπτό. Το άγχος που ενδεχομένως να είχαν οι παίκτες του Χέκινγκ εξαφανίστηκε. Στο 44ο λεπτο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους. Στο β’ ημίχρονο έγινε το ξέσπασμα πετυχαίνοντας άλλα τέσσερα γκολ με το ματς να τελειώνει με το εντυπωσιακό 6-0.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Άουγκσμπουργκ επί της Στουτγκάρδης. Αγωνιζόμενη εκτός έδρας επικράτησε 4-0 κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η Λεβερκούζεν πέρασε με 3-1 από την Φρανκφούρτη απέναντι στην Αϊντραχτ με έναν Ερνάντες εξαιρετικό να σκοράρει δύο φορές.