Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Εξάρες!

Γκολ και θέαμα πρόσφερε στον κόσμο της η Ομόνοια. Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τέσσερις ισοπαλίες και διέσυρε την Δόξα με 6-0. Η φιλοξενούμενη ουσιαστικά υποβιβάστηκαν ενώ στο ντέρμπι της τρίτης θέσης του κυπριακού πρωταθλήματος, η Ανόρθωση πήρε την μεγάλη νίκη (2-1) κόντρα στην ΑΕΚ Λάρνακας.

Πρωταγωνιστής της Ομόνοιας, ο Μιχάλης Κωνσταντίνου που σκόραρε δις ενώ σκόρερ χρίστηκαν Λεάντρο, Λούα Λούα, Χριστοφή και Εφραίμ.

Η «Κυρία» του κυπριακού ποδοσφαίρου, Ανόρθωση, χρειάστηκε μόλις ένα ημίχρονο αφού στο πρώτο μέρος πήρε ασφαλές προβάδισμα με τους Καφού και Ράμος μέσα σε δέκα λεπτά με αντίπαλο την ΑΕΚ Λάρνακας.