Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Και το θρίλερ καλά κρατεί!

Ήττα σοκ γνώρισε ο πρωτοπόρος του Νότιου Ομίλου Πλατανιάς, εντός έδρας από τον ΑΟ Χανιά με 2-1 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής για την Football League 2. Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Παναχαϊκή επί της Κορίνθου και βρέθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Την ήττα γνώρισε ο Πλατανιάς στο ντέρμπι των Χανίων από τον ΑΟ Χανιά με 2-1, δεχόμενος γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. «Χρυσός» σκόρερ ο Δρακάκης.

Στο ντέρμπι κορυφής και ιστορίας, η Παναχαϊκή πήρε πολύ σημαντικό «διπλό» επί της Κορίνθου και έπιασε στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου τον Πλατανιά.

Στην ισοπαλία 1-1 έμειναν Βύζας Μεγάρων και Ρόδος στα Μεγάρα. Οι Ροδίτες, έφτασαν τους 43 βαθμούς και πλέον υπάρχουν τρεις ομάδες στην πρώτη θέση του Ομίλου. Πλατανιάς, Ρόδος και Παναχαϊκή ισοβαθμούν στην κορυφή με 43 βαθμούς και όλα είναι ανοχτά.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (ΝΟΤΟΣ) - 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΡΟΔΟΣ 1-1
(36' Στρατάκης σουτ - 74' Μανίκας κεφ)

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1
(90+3' Κυβελίδης σουτ)

(Στο 64' οριζόντιο δοκάρι ο Καραγιάννης)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΠΑΟ ΡΟΥΦ 2-0
(2' Σέγκος σουτ, 48' Μάτσος σουτ)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΟ ΧΑΝΙΑ 1-2
(31' Κατσικοκέρης - 45+2' Tεπετός σουτ, 90+6' Δρακάκης σουτ)

ΟΛ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 0-1
(55' Σωτηρόπουλος)

Στο 26' δοκάρι ο Λαμπρογεώργος (Πανηλειακός)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-2
(18' Σκαρτσίλας σουτ - 30' Καραδέμητρος σουτ, 70' Βέρμπης σουτ)

Στο 8' οριζόντιο δοκάρι ο Παπαδόπουλος

*** Ο αγώνας ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή του ΤΑΠ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ από το πρωτάθλημα.

*** Ο αγώνας ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή της ΠΑΕ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ από το πρωτάθλημα.