Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2011

Καταιγιστική η Οσέρ!!

Την τρίτη της νίκη (4-1 τη Σοσό) πέτυχε η Οσέρ στο γαλλικό πρωτάθλημα και συνεχίζει την καλή της πορεία, καθώς έχει μόλις μία ήττα και πέντε ισοπαλίες. Ισόπαλες Μπρεστ και Αζαξιό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Οσέρ ήταν ο Όλιεχ, ο οποίος πέτυχε... ορίτζιναλ χατ-τρικ, καθώς σκόραρε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο. Το σκορ είχαν ανοίξει οι φιλοξενούμενοι με τον Μαϊγκά στο 2ο λεπτό, με τον Τραορέ να ισοφαρίζει στο 51' προτού ο Κενυάτης επιθετικός αναλάβει δράση. Την ίδια ώρα, στο 1-1 έμειναν Μπρεστ και Αζαξιό, με τα δύο γκολ να σημειώνονται μέσα σε ένα πεντάλεπτο στην επανάληψη. Συγκεκριμένα, ο Ρου στο 61' έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει για το τελικό αποτέλεσμα ο Σοκριέ στο 66ο λεπτό.