Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2011

Δώστε το περιβραχιόνιο στον Πιζάρο!!

Όντας κάτω του μετρίου για ακόμα φορά, η Βέρντερ Βρέμης τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 στο ματς κόντρα στην  Χέρτα Βερολίνου, χάρη στον Κλαούντιο Πιζάρο, ο οποίος έκανε μόνος του την ανατροπή!

Ο Περουβιανός σέντερ φορ πέρυσι έγινε ο πρώτος ξένος σκόρερ όχι μόνο του συλλόγου, αλλά και στην ιστορία της Μπουντεσλίγκα και φέτος δείχνει να έχει όρεξη για νέα επιτεύγματα.

Η Χέρτα μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με τον Ράμος. Είκοσι λεπτά αργόετρα ο Πιζάρο έφερε το ματς στα ίσια ενόψει ανάπαυλας, αλλά κάπου εκεί οι δύο ομάδες ξεκίνησαν να χάνουν το ρυθμό τους, με αποτέλεσμα να μη γίνονται πολύ επιθετικές, εξαιρουμένων ορισμένων περιπτώσεων.

Όλα έδειχναν πως αμφότρερες θα μοιράζονταν από ένα βαθμό αλλά ο μεγάλος Πιζάρο με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ανάγκασε το γήπεδο να ξεσπάσει σε πανηγυρισμούς...