Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Ηττα 3-1 από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία!!

Tην πρώτη του ήττα στον β' γύρο της Volleyleague υπέστη ο Ολυμπιακός, που έχασε με 1-3 σετ από τον ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πυλαίας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.Την διαφορά του από τους ερυθρόλευκους αύξησε ο Ηρακλής, που επικράτησε με 3-0 της Λαμίας στη Μίκρα.
Ηττα 3-1 από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία!
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-1
Ο ΠΑΟΚ υποχρέωσε τον Ολυμπιακό στην πρώτη του ήττα στο β' γύρο της Volleyleague ΟΠΑΠ, επικρατώντας με 3-1 σετ των ερυθρόλευκων, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τους Φιλίποφ, Κουζούνη, στο κλειστό της Πυλαίας.
Τα σετ: 25-18, 25-19, 16-25, 25-22.
Ηρακλής - ΓΣ Λαμίας 3-0
Ο Ηρακλής πανηγύρισε την 14η συνεχόμενη νίκη του σε ισάριθμα ματς στη Volleyleague, καθώς επικράτησε με 3-0 του ΓΣ Λαμία. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν χωρίς τον Θάνο Μαρούλη, ο οποίος προφυλάχθηκε λόγω ενοχλήσεων στη μέση, ενώ με τον Ηρακλή επανεμφανίστηκε ο Κώστας Προύσαλης κι έκανε ντεμπούτο ο Γιάννης Τακουρίδης.
Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-21.