Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Έχει… κρύο στην κορυφή!!

Έχει… κρύο στην κορυφή!
Ούτε η Ουντινέζε, ούτε η συνεχής χιονόπτωση δεν εμπόδισε τη Γιουβέντους να πάρει τη νίκη και να παραμείνει στην πρώτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος. Η «Γηραιά Κυρία» νίκησε 2-1 την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Γιουρόπα Λιγκ και περιμένει τυχόν στραβοπάτημα της Μίλαν για να αυξήσει τη διαφορά της από τη δεύτερη θέση!

Σε μεγάλη μέρα για τους «μπιανκονέρι» βρέθηκε ο Αλεσάντρο Μάτρι, ο οποίος σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του, σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.

Αρχικά στο 42’, ο 27χρονος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που του παρουσιάστηκε και έβαλε τη «Γιούβε» μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Φλόρο Φλόρες (56’)!

Ο Μάτρι, όμως, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έξι λεπτά αργότερα έβαλε τη «Γιούβε» μπροστά στο σκορ, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα.