Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Αν μπορούσε, θα χτύπαγε και πέναλτι ο τύπος…!!

Αν μπορούσε, θα χτύπαγε και πέναλτι ο τύπος…
Αποφασισμένος να μην αφήσει κανέναν να του κλέψει τη δόξα μπήκε ο Φερνάντο Βαρέλα στην αναμέτρηση της Φεϊρένσε με την Μπενφίκα. Ο 24χρονος αμυντικός των γηπεδούχων μέσα σε τέσσερα λεπτά από ωραίος -όταν σκόραρε στο 50’για την ομάδα του- έγινε μοιραίος φέρνοντας το ματς στα ίσια με αυτογκόλ στο 54’.

Έτσι για να βεβαιωθεί πως τα φώτα δεν θα πέσουν σ’ άλλον παίκτη, στο 73’ παραχώρησε το πέναλτι από το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 υπέρ των «αετών»!

Δεκαεπτά λεπτά πριν το τέλος ο Βαρέλα έπιασε… πάτο, αφού μάρκαρε άτσαλα τον Ροντρίγκο και έδωσε την ευκαιρία στον Καρντόσο να σκοράρει από την «άσπρη βούλα» και στον ίδιο να γίνει πρωτοσέλιδο στις πορτογαλικές εφημερίδες -δυστυχώς γι' αυτόν- για όλους τους λάθος λόγους...