Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Ποιός την ξέγραψε;

Μπορεί να βρισκόταν, πριν το ματς, στην ζώνη του υποβιβασμού και με τις εμφανίσεις της να είχε οδηγήσει πολλούς στην άποψη ότι δύσκολα θα καταφέρει να παραμείνει στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, ωστόσο η Γρανάδα με την νίκη στην έδρα της Μπέτις με σκορ 2-1, απέδειξε ότι η ίδια τουλάχιστον, ακόμα πιστεύει στις δυνατότητές της.

Το έργο της στην έδρα της Μπέτις για την 21η αγωνιστική, θεωρητικά ήταν δύσκολο… Η Γρανάδα όμως έδειξε ότι μόνο εύκολα δεν θα εγκαταλείψει την μάχη για την σωτηρία της. Μόλις στο 13ο λεπτό ο Ιγκαλό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μάλιστα έκανε το 2-0 με τέρμα του Μάρτινς, βάζοντας πολύ δύσκολα στην Μπέτις.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Περέιρα στο 81ο λεπτό του αγώνα.