Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

Μανόλο, στραβά... αρμενίζεις!!

Μανόλο, στραβά... αρμενίζεις!
Η εκτός έδρας νίκη επί της Εσπανιόλ έφερε αισιοδοξία και πίστη για μια καλύτερη συνέχεια για την Σαραγόσα με τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της. Όμως η συνέχεια ήταν χειρότερη.

Το βράδυ της Δευτέρας, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισίον, η Μπέτις χάλασε τα όνειρα της Σαραγόσα και του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ. Τη νίκησε 2-0 εκτός έδρας διατηρώντας την στην τελευταία θέση, και μειώνοντας τις πιθανότητες μπορεί να υπάρχουν για παραμονή.

Θύτης… για την ήττα αυτή ήταν ο Ρούμπεν Κάστρο ο οποίος σημείωσε και τα δύο γκολ του αγώνα. Στο 41ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 68ο λεπτό σημείωσε το δεύτερο γκολ της Μπέτις.

Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:
Σάββατο, 18/02
Χετάφε - Εσπανιόλ 1-1
(70’ πεν. Μικού/ 66’ Βάσκες)

Ρεάλ Μαδρίτης - Σανταντέρ 4-0
(6’ Ρονάλντο, 45+1’, 89’ Μπενζεμά, 73’ Ντι Μαρία)

Σεβίλλη - Οσασούνα 2-0
(19' Μεντέλ, 94' Τροχόφσκι)

Κυριακή, 19/02:
Γρανάδα - Ρεάλ Σοσιεδάδ 4-1 (11' Λόπεθ, 57' Χάρα, 61', 87' Ούτσε - 10' Γκονσάλες)
Αθλέτικ Μπιλμπάο - Μάλαγα 3-0 (58’ Αμορεμπιέτα, 60’ Σαν Χοσέ, 61’ Τοκέρο)
Σπόρτινγκ Χιχόν - Ατλέτικο Μαδρίτης (37’ Εγκουρέν/ 20’ αυτ. Κανέγια)
Μαγιόρκα - Βιγιαρεάλ 4-0 (41’, 65’ Κασαντέσους, 52’ Μάρτι, 67’ Νούνιες)
Λεβάντε - Ράγιο Βαγιεκάνο 3-5
Μπαρτσελόνα - Βαλένθια 5-1