Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2012

Γκολ μέχρι… τελικής πτώσης!!

Γκολ μέχρι… τελικής πτώσης
«Χορτασμένοι» από γκολ έφυγαν οι θεατές της αναμέτρησης Χέρενφεν-Ρόντα για την 20ή αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Εκείνοι των γηπεδούχων, είχαν έναν λόγο παραπάνω, βέβαια, καθώς η ομάδα τους επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-3.

Ο Μποστ ήταν εκείνος που άνοιξε το «χορό» των γκολ στο 5’, όμως λίγο αργότερα ο Μάλκι ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, που με τον ίδιο παίκτη λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου απάντησαν και στο τέρμα του Γιάνμαατ στο 17’.

Η Ρόντα κατάφερε, μάλιστα, να πάρει προβάδισμα στην αρχή του δευτέρου μέρους με τον Ντε Μπέλε, όμως η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στη Χέρενφεν. Μέσα σε έξι λεπτά, δύο γκολ των Σίμπον και Μποστ (64’ και 70’ αντίστοιχα) διαμόρφωσαν το τελικό 4-3 που βοήθησε τους γηπεδούχους να φτάσουν στους 37 βαθμούς, εννέα περισσότερους από την αντίπαλό της.