Σάββατο 16 Ιουνίου 2012

Αντίο με ισοπαλία η Λανούς!!

Στο 0-0 έμεινε η Λανούς με την Ουνιόν Ντε Σάντα Φε στο τελευταίο της φετινό εντός έδρας αγώνα.
Στο πρώτο 45λεπτο ο σύλλογος του Γκάμπριελ Σούρερ, ο οποίος δεν περνά την καλύτερη δυνατή περίοδο στον πάγκο, ήταν ανώτερος. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουνιόν «ισορρόπησε», αλλά ουδεμία ομάδα πέτυχε γκολ. Μοιραία το ματς κατέληξε στη «λευκή» ισοπαλία.
Το αποτέλεσμα είναι ευνοϊκότερο για τους φιλοξενούμενους, η οποία έφερε δεύτερο διαδοχικό 0-0 και πλησίασε τη «σωτηρία».. Από την άλλη, η Λανούς ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της στη φετινή Clausura όντας βαθμολογικά αδιάφορη για την τρέχουσα σεζόν.
Λανούς: Μαρτσεσίν, Βελάσκεζ, Αραούχο, Μπραγκιέρι, Γκολτζ, Βαλερί (83’ Βίδες), Φρίτζλερ, Ρομέρο, Πιζάρο, Παβόνε, Ρεγκέιρο.
Ουνιόν Ντε Σάντα Φε: Μπολόνια, Κορέα, Βέρα, Αβεντάνιο, Μαϊντάνα, Ροζάλες (79’ Χάρα), Ντόνετ, Μίγκεζ (84’ Φερνάντεζ), Βελάσκεζ, Βιδάλ, Μπαράλες.

πηγή: onsports.gr